- Tilpasset størrelse - 1 x 1 cm til 30 x 30 cm
- 6 standardformer og mulighed for tilpasset form
- 14 materialemuligheder
- Ruller med en diameter på 4 cm eller 7,6 cm
- Mulighed for outputretning
- Indvendig eller udvendig afvikling af etiketter
Bemærk: Find det rigtige materiale til dig med vores sammenligningsguide.
Dit logo, dine etiketter
Vil du kombinere hastigheden på en etiketmaskine med dit brands unikke stil? Se blot på vores professionelle etiketter til maskiner. De fås i både standard- og specialformer og er gode til logoer eller design i traditionelle eller mere ukonventionelle former. Deres brugervenlighed gør mærkning af nye varer til en leg, og ruller med stort antal etiketter sparer dig tid, når du har mest brug for det.
Ruller efter dine specifikationer
Vi tilbyder 2 rullediametre, der passer til forskellige etiketmaskiner, med mulighed for at spole etiketter på indersiden eller ydersiden af rullen, afhængigt af din maskines opsætning. Du kan endda vælge, hvilken retning dine etiketter skal vende, så du får en perfekt påføring hver gang. Med 14 materialemuligheder - fra klassisk hvidt papir til iøjnefaldende holografisk plast - kan du skabe etiketter, der passer til din stil, uden at gå på kompromis med hastighed eller effektivitet.
Intuitiv proces fra start til slut
For at komme i gang skal du vælge en form og et materiale og uploade dit design. Sørg for at uploade en .PNG- eller .PDF-fil - billeder, der er gemt i .JPEG-filer, har automatisk en hvid baggrund, som overskriver eventuelle skinnende, gennemsigtige eller holografiske materialeeffekter. Hvis du har brug for hjælp til dine etiketter, står vores designere klar til at hjælpe dig. Når du er tilfreds, trykker vi dine etiketter professionelt og sender dem til dig.